نشست هم اندیشی شهرداران و شورای اسلامی شهر شاهدیه و زارچ در شهرداری شاهدیه

نشست هم اندیشی شهرداران و شورای اسلامی شهر شاهدیه و زارچ در شهرداری شاهدیه

نشست هم اندیشی شهرداران و شورای اسلامی شهر شاهدیه و زارچ در شهرداری شاهدیه

 

نشست هم اندیشی شهرداران و شورای اسلامی شهر شاهدیه و زارچ در شهرداری شاهدیه با حضور ائمه جمعه شهرهای شاهدیه و زارچ و اعضای شورای اسلامی  دو شهر با هدف همکاری در جهت رفع مشکلات مشترک و تعامل هرچه بیشتر در زمینه های  عمرانی ، فرهنگی ، اقتصادی و.... برگزار گردید     

در این نشست مهندس میرنژاد شهردار شاهدیه به بیان مشکلات دو شهر از جمله وجود شهرک های صنعتی، کافی نبودن اعتبارات در زمینه میراث فرهنگی، مسئله ریزگردها، نبود آب کشاورزی با کیفیت، عدم استفاده دو شهر از آب پساب، مشکل تصفیه خانه فاضلاب، نادیده گرفتن پتانسیل های دو شهر در جاده کنارگذر، وجود اتباع خارجی،عدم جذب سرمایه در این دو قسمت شهر،عدم وجود سند مالکیت رسمی املاک، معضل سگ های ولگرد و... پرداخت. وی همچنین استقرار دفتر نظام مهندسی در شهر شاهدیه برای کمتر شدن هزینه و بهتر شدن کیفیت  ساختمان را لازم دانست.

پیشنهاد راهی که دو شهر زارچ و شاهدیه را بهم متصل کند که توسط علی میرجلیلی رئیس شورای اسلامی شاهدیه ارائه شده بود، مورد استقبال رضایی شهردار زارچ واقع گردید و اظهار امیدواری کرد که با این مسیر استفاده اهالی زارچ از میدان میوه و تره بار شاهدیه افزایش یابد.

در ادامه اعضای شورای دو شهر ضمن تاکید بر موارد فوق به رای زنی در مورد عدم وجود ارگان های دولتی در این دو شهر،پیگیری پهنه ای که برای اختصاص دامداریها به خارج دو شهر،ادامه کمربند سبز زارچ،تخلیه  نخاله های ساختمانی در اطراف جاده های اصلی و کنارگذر که باعث نازیبایی چهره شهر شده ،محیط زیست،عدم وجود بازار یا مجتمع تجاری در شاهدیه و زارچ و  همچنین پیگیری حریم شهر شاهدیه با همیاری شهرداری زارچ و.... پرداختند.

 در ادامه شهردار زارچ به درخواست دو تن از شهروندان شاهدیه برای درست کردن معابر دشت امامیه و جمع آوری به موقع زباله و نظارت بر ساخت و سازهای غیزمجاز  در آنجا قول رسیدگی داد.

ائمه جمعه شهر شاهدیه و زارچ نیزهرکدام  در ابتدای جلسه مسایل و مشکلاتی را بیان نمودند و در جهت حل مشکلات به ارائه راهکار و پیشنهاد هایی پرداختند.