برگزاری مراسم جشن پیوند بمناسبت سالروز ازدواج حضرت فاطمه زهرا (س)و مولا علی (ع)

برگزاری مراسم جشن پیوند بمناسبت سالروز ازدواج حضرت فاطمه زهرا (س)و مولا علی (ع)

برگزاری مراسم جشن پیوند بمناسبت سالروز ازدواج حضرت فاطمه زهرا (س)و مولا علی (ع)

برگزاری مراسم جشن پیوند بمناسبت سالروز ازدواج حضرت فاطمه زهرا (س)و مولا علی (ع)

مهندس محمد جواد ابوالحسینی شنبه شب در مراسم جشن پیوند که بمناسبت سالروز ازدواج حضرت فاطمه(س) و مولا علی(ع) و همت امور فرهنگی شهرداری و شورای اسلامی شهر شاهدیه در محل سالن اجتماعات کتابخانه شهدای این شهر برگزار شد افزود: سالروز ازدواج این دو بزرگوار مناسبت مبارکی است و پیوندی که شاید در طول تاریخ از حیث بی نظیر بودن، تاکنون رخ نداده باشد.
وی ادامه داد: در این پیوند مبارک ازدواجی شکل گرفت که جهانی شگفت زده شد و اهل بیتی را نتیجه داد که ما امروز بر سر خوان نعمت این معصومین هستیم.
شهردار شاهدیه گفت: احترام به مقام زن و همچنین توجه به بانوان در همه امور لازم است و خصوصا اینکه اگر به اوقات فراغت و همچنین شاد بودن این قشر توجه شود، قطعا جامعه ای شادتر و شاداب تر خواهیم داشت.
مهندس ابوالحسینی افزود: برگزاری اینگونه جشن ها، بستری برای بروز شادی هاست و همچنین از لحاظ آموزشی نیز از سخنرانی و توصیه های مشاوران و سخنرانان در خصوص ملزومات زندگی و همچنین امر ازدواج استفاده شد و بانوان بهره مند می شوند.
شهردا شاهدیه گفت: آمارهای بالای طلاق و بالارفتن سن ازدواج یکی از مهم ترین دلایل سخت گیری های بی مورد خانواده ها در امر ازدواج است که باید همه کمک کنیم این رویه غلط اصلاح شود.
فریبا خاکباز، مشاور بانوان فرماندار یزد نیز در این مراسم گفت: متاسفانه آن گونه که ثبت احوال استان یزد امروز اعلام کرده طی هفت سال گذشته آمار ازدواج روند نزولی را در استان داشته که نشان از تغییر ملاک ها و سخت تر شدن شرایط است و اگر این فرهنگ اصلاح نشود قطعا آینده خوبی در زمینه آمار ازدواج در پیش رو نخواهیم داشت.
دکترحسین سلطانی، رییس شورای اسلامی شهر شاهدیه نیز در این مراسم گفت: مشکلات ازدواج فقط مادی نیست و هرچند مسائل اقتصاد در بخشی از مشکلات اثر گذار است اما بیشتر سنگ اندازی هایی که در راه ازدواج جوانان صورت می گیرد ساخته و پرداخته خانواده هاست .
طوبی مازارزاده، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل ورزش و جوانان استان یزد نیز در این مراسم گفت: متاسفانه سن ازدواج بالا رفته و جوانان نیز رغبتی برای ازدواج ندارند و بدلیل سنت های غلطی است که در مخارج عروسی و همچنین جهیزیه گذاشته شده است.
عباسعلی میرجلیلی، عضو و رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شاهدیه نیز در این مراسم گفت: دارالعباده یزد همواره سرآمد خصلت های نیکو و همچنین اخلاق مداری و حسینیه ایران بوده و اکنون نیز یزدی ها می توانند در زمینه ازدواج با احیای سنت های نیکویی که در گذشته وجود داشته و الان کم رنگ تر شده، در این زمینه نیز راهکای را به کل کشور ارائه کنند چرا که دیار قنات و قنوت و قناعت همواره زنان و مردانی داشته که در دل کویر با تلاش و توکل هر ناممکنی را ممکن ساخته اند.
مریم حاجی پور، کارشناس مذهبی نیز در این مراسم به جهیزیه های سنگین و تجملات در امر ازدواج در جامعه امروزی اشاره کرد و گفت:متاسفانه بسیاری از این معضلات و خرج های اضافی که بر خانواده ها تحمیل شده بدلیل سنت ها و روش های غلطی است که خود خانواده ها پایه گذار آن بوده اند و باید این رویه غلط با کمک همه اقشار جامعه اصلاح شده و مسیر ازدواج آسان طی شود.
در این مراسم که اجرای آن را خانم دهقانپور مجری توانمند یزدی برعهده داشت ،علی محمد سلطانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر شاهدیه نیز مواردی را بیان کرد و مولودی خوانی، اجرای مسابقه و پخش کلیپ از دیگر برنامه های مراسم بود، همچنین از اعظم السادات میرجلیلی خبرنگار یزدی که فعالیت فرهنگی در زمینه اطلاع رسانی در امر ازدواج داشته نیز با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.